#
sk  en  de  | Kontakt
 

Ďaľšie aktívne látky

Kolagén

Hydrolyzovaná forma tejto bielkoviny preniká hlboko do pleti, kde má schopnosť vyživovať a navrátiť pleti pevnosť. Jedná sa o látku pleti vlastnú, ktorá sa vekom postupne stráca. Kolagén zintenzívňuje hydratáciu a napnutie pokožky.

Elastín

Hydrolyzovaná forma tejto bielkoviny preniká hlboko do pleti, kde má schopnosť vyživovať a navrátiť pleti pevnosť. Jedná sa o látku pleti vlastnú, ktorá sa vekom postupne stráca. Elastín je základnou látkou bielkovinových vlákien, ktoré sú priamo zodpovedné za pružnosť tkaniva.

Urea

Táto jedinečná látka má silné hydratačné a zjemňujúce účinky, ľahko sa rozpúšťa a odstraňuje odumreté bunky. Následkom toho dochádza k prečisteniu folikúl, okysličeniu a výžive pleti. Doporučuje sa na všetky typy pleti, prevažne na suchú, šupinatú a ekzematickú.

Kyselina Hyaluronová

Kyselina hyaluronová je obsiahnutá v derme a jej funkciou je stabilné viazanie značného množstva vody v pleti. Tým sa pleť stáva viac napnutá, pružná a hydratovaná. Zlepšuje elasticitu, pôsobí proti zjazveniu tkaniva a celkovo pleť regeneruje.

Grape Vine

Vínne hrozno obsahuje veľké množstvo účinných látok, ktoré majú silné antioxidačné účinky proti voľným radikálom, ktoré napádajú našu pleť a urýchľujú proces starnutia. Hroznové víno ochraňuje našu pleť, spomaľuje proces starnutia a dodáva jej energiu a vlhkosť. Zlatožltý olej, získavaný z vínnych jadierok, je považovaný za elixír krásy. Obsahuje veľké množstvo nenasýtených mastných kyselín, predovšetkým kyselinu linolovú, ktorá je tiež prirodzenou súčasťou hornej vrstvy kože. Ženy, ktoré trpí extrémnou suchosťou pleti, majú vo veľkej miere nedostatok tejto linolovej kyseliny. Pri takto
suchej pleti poskytuje olej z vínnych jadierok najrýchlejšiu pomoc. Vedecky bolo dokázané  že, koz-metické prípravky s pridaním ovocných kyselín nielen vyhladzujú jemné vrásky, ale tým, že regenerujú vrchnú vrstvu pokožky, podporujú tiež tvorbu kolagénu v kožnom tkanive, výrazne omladzujú pleť a hydratujú ju.

Sensitive Synergie

Jedinečné zloženie tejto synergie napomáha ku spevneniu cievnych stien, zabraňuje následnému praskaniu žiliek a tvorbe kuperózy a to vďaka extraktom z borievky a brusnice. Upokojujúci efekt je dosiahnutý s pomocou výťažkov z lipy,levandule, hamamelisu, azulenu a šalvie. Súčasťou synergie sú tiež vitamíny, ktoré majú antioxidačné a vyživujúce účinky. Ide sa o vitamíny C, B1, B2, B6, B12, H, PP a E. Synergia Sensitive je určená na pleť citlivú, podráždenú a pleť s tvorbou kuperózy (praskanie žiliek).

# # # #
LieÄŤebnĂ˝ dom LYSEC, KĂşpele Bojnice, 972 01 Bojnice
tel.: 0904 544 808, 0918 797 088,   studio@harmoniastudio.sk  www.harmoniastudio.sk
(c) 2008
CREATED AND DESIGNED BY EXIM Services, s.r.o.