#
sk  en  de  | Kontakt
 

:: FOTONOVÁ TERAPIA

Infračervené žiarenie

Infračervené žiarenie je časť svetelného spektra vyžarovaného slnkom. Nie je viditeľné ľudským zrakom, ale človek ho môže cítiť v podobe tepla, pôsobiaceho na jeho koži. Je to podoba energie, ktorá zahrieva predmety priamo, bez toho, aby medzitým bol ohrievaný vzduch.

#

Fotonová terapia je vedecké využitie svetla pre špecifické činnosti. Keď sa totiž svetlo spojí s nejakým materiálom alebo s tkanivom, môžeme si predstaviť, že je obsiahnuté v malých balíčkoch energie nazývaných fotóny. Dalo by sa povedať, že fotón je energia jednotlivej vlnovej dĺžky svetla. Keď sa táto vlnová dĺžka mení, mení sa aj energia obsiahnutá vo fotónoch - dlhšie vlnové dĺžky majú proporcionálne nižšiu fotónovú energiu a naopak. Infračervené žiarenie je neviditeľné spektrum červenej farby od 700nm do 2000nm a preniká do hĺbky 30-40 mm. Infračervené žiarenie sa efektívne využíva k liečbe pleti, kostí, hlbokých svalových tkanív a kĺbov.

#

Lekárske a kozmetologické využitie infračerveného svetla

- infračervené svetlo je dôležitou silnou energiou podporujúcou liečenie; pozitívne pôsobí na tvorbu zásoby bielych krviniek; zvyšuje rast buniek, zlučovanie DNA a proteínov v bunkách, čím pôsobí pozitívne pri hojení akné, ničí zápaly v pleti, pozitívne zlepšuje stav ekzémov a dermatitíd.
- podporuje krvný obeh - čím pôsobí proti tvorbe vrások, silne okysličuje pokožku a regeneruje ju.
- podporuje terapiu pri detoxikácii – odstraňuje z pleti toxické látky
- bojuje proti kornateniu ciev a chorobách tepien
- stimuluje metabolizmus, podporuje odstraňovanie niektorých nebezpečných toxínov, ktoré sa zhromažďujú v bunkách (ako napr. karcinogénne jedy ťažkých kovov), zlepšuje stav lymfy, odstraňuje problémy s opuchmi očí.

Fotonová terapia

Prístroje pre fotonovú terapiu, navrhnuté pre ošetrenie a skrášlenie pleti, využívajú prirodzených svetelných vĺn špecifických dĺžok, ktoré sú prostredníctvom LED diód predávané do kože. Štúdie ukazujú, že svetlo vstupujúce do tela ako prúd fotónov (energie) je vstrebávané fotoreceptory vo vnútri buniek. Svetlo aktivuje fotoreceptory v bunkách, ktoré túto energiu vstrebávajú zložkami kože. Vďaka tejto vlastnosti svetla je preto ho možné využívať pri ošetrovaní kože založenom na svetelnej báze procesov, ktoré bežne prebiehajú v ľudskom tele a sami sa starajú o zmiernenie dopadov starnutia kože a zefektívňujú účinky kozmetických prípravkov starostlivosti o pleť. Nastavená vlnová dĺžka potom má i špecifické účinky pri starostlivosti o pleť. Vďaka odborne stanoveným vlnovým dĺžkam sa nie je nutné pri fotónovej terapii báť vedľajších účinkov či poškodenia organizmu. Tiež doba ožarovania je starostlivo prispôsobená typu kože, čím odpadávajú obavy z popálenia či nečakaného stmavnutia kože.
Prístroje fotónovej terapie sú používané pri ošetrovaní poškodených mäkkých tkanív a odstraňování kožných problémov ako sú prašivina, lišaje, opary, vredy, popáleniny a akné. Široká škála svetla je obzvlášť efektívna na liečbu rezných poranení, jaziev a ďalších záležitostí spojených s povrchom kože.

Fotónová terapia vyrovnáva odtiene kože, podporuje cirkuláciu a brzdí tvorbu melaninového pigmentu, bojuje proti akné a zápalom kože, vyhladzuje jamky, jazvy a vrásky.

Účinky fotónovej terapie na koži

#
#
#
Koža pred terapiou
Koža počas terapie
Koža po terapii

 

Hlavné funkcie prístrojov fotónovej terapie

 • obmedzuje a predchádza tvorbe vrások
 • vyrovnáva farebné odtiene pleti
 • podporuje tvorbu nových kožných buniek
 • zabraňuje tvorbe melaninového pigmentu
 • spevňuje pokožku
 • vyhladzuje jamky
 • odstraňuje jazvy
 • bojuje proti akné a zápalom kože

 

Technické vlastnosti prístrojov fotónovej terapie

 • užívanie svetelných lúčov rôzných vlnových dĺžok
 • paprsok prenikne 10 mm pod kožu
 • ľahká váha a presnosť
# # # #
LieÄŤebnĂ˝ dom LYSEC, KĂşpele Bojnice, 972 01 Bojnice
tel.: 0904 544 808, 0918 797 088,   studio@harmoniastudio.sk  www.harmoniastudio.sk
(c) 2008
CREATED AND DESIGNED BY EXIM Services, s.r.o.