#
sk  en  de  | Kontakt

This is alternative content.

 

Tvárová gymnastika

Cielené cvičenie, akým je tvárová gymnastika prekrví svaly a zvýši prísun kyslíka a živín. Výsledkom je potom rýchla regenerácia a zvýšená cirkulácia lymfy v oblasti krku a tváre.

Na mimike se podieľa 21 tvárových svalov, na tvári a krku je ich 51,  z nich vätšiu časť nevyužívame a práve tie nepoužívané ochabujú pre nedostatečnú výživu. Tvárovou gymnastikou môžu byť nielen  posilnené, ale aj formované. Ak je to naopak, vznikajú tzv. „zlozvykové“ nechcené vrásky.

 „ Stimulovane vybraná zostava cvikov posiluje a vyhladzuje pri pravidelnom cvičení ochabnuté časti tváre a dodáva pleti novú pružnosť.“ Ide o vedomé napätie a uvoľnenie svalov na tvári. Aktívne cvičenie udržuje svaly v stave napätia a pokiaľ toto napätie naše svaly čiastočne stratili, cvičenie im ho môže navrátiť.

Pravidelným cvičením za krátky čas naša pleť omladne, stáva sa napätou, bude pôsobiť žiarivo a zdravo. Tvár cvičiacich žien sa stáva pevná a pokožka pružná, ako po liftingu.

Prístup našich pracovníkov ku každému klientovi/tke je individuálny.

Tvárová gymnastika
 

Tvárovú gymnastiku poznajú na západ od našich hraníc už dve desaťročia. Jej pôvod je v rehabilitačných cvikoch, ktoré sa praktizujú u pacientov s ochrnutím svalov tváre.

Odborníci si všimli, že svaly sa cvičením rýchlo regenerujú a pacienti dokonca vyzerajú mladšie a pokožka je pevnejšia a pružnejšia. A odtiaľ bol už iba krok k tomu, aby cviky prispôsobili a upravili pre self-lifting. Výsledky prekvapili aj samotných lekárov.

„Iba aktívna fyzická činnosť prinúti sval, aby si zachoval tvar a určité napätie. Pleť sa spevní a pôsobí mladistvo,“ tvrdí viedenský lekár Rudolf Drobil. Pokiaľ sú svaly na tvári napäté, človek vyzerá mlado a sviežo. O tvárovej gymnastike hovorí, „ Ľudská tvár sa skladá z kostí, svalov a kože. Tvorba a tvar kostných tkanív je geneticky daná. Oproti tomu kvalita kože a svalov má obmedzenú trvácnosť a s pribúdajúcim vekom klesá. Výsledkom sú potom vačky pod očami, dvojitá brada, povädnutá pokožka alebo hlboké vrásky.“

Pokožka je vitálny, dynamický obal tela. Funkciu pokožky na tvári môžeme podporiť nielen výživou, kozmetickou starostlivosťou, pohybom na čerstvom vzduchu, ale taktiež tvárovou gymnastikou pri otvorenom okne na čerstvom vzduchu. Stav a krása pleti, jej kondícia, závisí na stave  muskulatúry a na stave kolagénnych – elastických vláken. Pleť na tvári nemá byť  taká hrubá, ako koža inde na tele, mala by byť elastická, zamatová, jemná, dobre prekrvená. Koža je priamo spojená so svalmi, a preto tak ovlyvňuje kondícia svalov výraz tváre. Ak se zníži napätie svalov na tvári a sníži sa ich kondícia, stárneme rýchlejšie a dochádza k pozvolnému zborcovaniu  konštrukcie celej tváre – ku zmene výrazu.

K prirodzenému vypnutiu a čistote tváre prispieva pružnosť väziva a tvárového svalstva. Taktiež ich výživa a prečistenie. Veľký podiel na elasticite svalového tkaniva majú kolagénove vlákna, ktoré vekom strácajú na objeme.

Správna technika je v prípade tvárovej gymnastiky základ, aby sa pokožka a kontúry vypli, produkcia kolagénu sa naštartovala a tiež sa vybudoval zvyk pravidelného cvičenia. Iba aktívna fyzická činnosť prinúti sval, aby si zachoval tvar a napätie. Cielené cvičenie prekrví svaly, zvýši prísun kyslíka a živín. Výsledkom je rýchla regenerácia, zvýšená cirkulácia lymfy v oblasti krku a tváre a tvorba nového kolagénu.

# # # #
LieÄŤebnĂ˝ dom LYSEC, KĂşpele Bojnice, 972 01 Bojnice
tel.: 0904 544 808, 0918 797 088,   studio@harmoniastudio.sk  www.harmoniastudio.sk
(c) 2008
CREATED AND DESIGNED BY EXIM Services, s.r.o.