#
sk  en  de  | Kontakt
 

Lymfatická stimulácia

Význam pokožky pre vzhľad pleti sa odráža v jej čistote a pružnosti. Tieto vlastnosti závisia predovšetkým na miere  prekrvenia pokožky a tým aj vlastnej tvorbe kolagénu a elastínu .  A to vo veľkej miere dosiahneme lymfatickou stimuláciou, ktorá je stredom kozmetického ošetrenia.

Správne prevádzaná lymfatická stimulácia sa prejaví  transparentným, sviežim a nežne žiarivým vzhľadom pleti. Pôsobí oživujúco, prekrvuje pokožku,  má detoxikačné účinky, zlepšuje imunitný systém. Po ošetrení je zaznamenané zlepšenie spánku a rovnako posilujúci a oživujúci pocit až ku končekom prstov na nohách.

#
#
#
#
#
#
lymfatická stimulácia
 

Lymfatický systém znázorňuje cirkulačný systém, ktorý podľa Dr.Rudolfa Steinera leží pod krvným obehom a je zapojený medzi tráviacim a krvným systémom. Okrem odvodňovacej funkcie má lymfatický obehový systém aj funkcie tráviace, čistiace a imunologicky ochranné.  V organizme sa nachádza cca 600 lymfatických uzlov a z nich približne 200 sa nachádza v oblasti krku.

Uhladzovacie pohyby sa prevádzajú v protiklade k lymfatickej drenáži na tvári a krčnej oblasti v smere lymfatického toku, aby sa navyvolávala žiadna protireakcia organizmu, ale naopak podporila a vyvolala oživujúce, rytmické a lymfatické prúdenie.

Stimulácia lymfatických bodov sa prevádza na čistej, suchej pokožke  a má posilňujúci účinok pre celý organizmus. Vďaka jemným pohybom štetcov a rúk, s jemným tlakom a následným uvoľnením sa podnecuje rytmický tok tekutín v podkožnom väzivovom vlákne. Tok tekutín väzivového vlákna sa vďaka danému postupu lymfatickej stimulácie napojuje na cirkuláciu lymfatického systému. Vedie sa od čelnej partie cez nos k lícnej a bradovej častiaž ku krčnej časti priamo k zbernému centru pre lymfatické cievy,  pritom sa nepriamo harmonizuje cirkulácia tekutín v celom organizme.

# # # #
LieÄŤebnĂ˝ dom LYSEC, KĂşpele Bojnice, 972 01 Bojnice
tel.: 0904 544 808, 0918 797 088,   studio@harmoniastudio.sk  www.harmoniastudio.sk
(c) 2008
CREATED AND DESIGNED BY EXIM Services, s.r.o.